29/11/2016

♪ m83 - steve mcqueen

Uzupełniamy komiksy w celach naukowych. Pan doktor habilitowany nazywa mnie "niesforną duszą":
- Masz ochotę pójść ze mną na wykład z metodyki nauczania kultury polskiej?
- Wolałbym oblać się żrącym kwasem.

Może wreszcie zrobię coś z pożytkiem dla ludzkości, myślę. Może trzepnę jakiś pościk o setce prawd na moje setne urodziny. Ze smutkiem uświadamiam sobie jednak, że niczego się przez sto lat nie nauczyłam, więc wszystko musi zostać, jak jest.

Przyjęcie urodzinowe było wspaniałe i ponownie na torcie były koniki cyrkowe, bo lat skończyłam sześć, tak naprawdę. Dziękuję, że chciało Wam się przyjść i pozwoliliście mi przesiedzieć całą imprezę z torbą ze zdjęciem Prince'a przewieszoną przez głowę.

Znów dzięki KWD czeka nas przygoda; tym razem w lutym. (Choć na prezencie napisane było "ZGIŃ". KWD dorabia po pracy jako stand-up comedian). Jakże odetchnęłam, wiedząc, że znów mam na co czekać. Co po lutym? Zacznę się martwić na początku grudnia.

Na koncert M83 idę nie tylko z Majkiem, ponieważ w ramach niespodzianki przybywa Wojtek ćpun. Robi nam głupie zdjęcie i kręci "tajny filmik". (Ty pacanie!) Przez zupełny przypadek zostajemy w pierwszym rzędzie. Wiedziałam, że M83 na żywo totalnie mnie rozbroi, ale nie sądziłam, że będzie tak bezczelnie pięknie. Ogromnie doceniam, gdy ktoś potrafi przenieść mnie do innego świata. Cudownie było przez te dwie godziny istnieć zupełnie gdzie indziej.


Moje życie w 99% składa się z wydarzeń żenujących, ale opisuję je jako Wielkie Przygody, żeby nie wyjść już na kompletną idiotkę. Lecz kiedy ktoś, kogo znasz tylko z internetu, wysyła ci twoje zdjęcie zrobione sekundę temu w kawiarni, w której faktycznie czekasz w kolejce po kawę, z pytaniem, czy to na pewno ty, było sytuacją bez precedensu.

3 comments:

 1. Replies
  1. Weźże poczekaj do lutego.

   Delete
  2. Podoba mi się, jak zaciągasz o krakowsku.
   Ale... NIE UMIEM CZEKAĆ, nie chcę czekać, nie będę czekać. Mówże.

   Delete